Teslimat ve İade Koşulları

TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI
Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmak şartı ile 14 gün içerisinde newopentech.com'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmak şartı ile 14 gün içerisinde newopentech.com'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.
İade işlemleri için;
 • İade ürünlerinizi, orijinal ürün kutusu hariç ayrı bir kutuya daha koyarak (Orijinal kutunun hasar almasını önlemek için) beraberinde iade sebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
 • İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, (Örn: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış veya kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir not göndermeniz gerekmektedir.
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn: Hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri, kulaklık, kılıf, oyuncu koltukları, monitör kolları vs.)
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu gibi durumda bizim tarafımızdan ücretsiz gönderim için Yurtiçi Kargo anlaşma kodu verilecektir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti göndericiye aittir. 

Özel Ürünler İçin İade Şartları


Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler (Örn: Kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık, oyuncu koltukları, monitör kolları vs.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, alıcının özel isteği üzerine hazırlanan ürünlerin (Örn: Montajlı PC konfigürasyonları, yazılım ürünleri) iadesi mümkün değildir.
Ayıplı ürün haricinde kargodan teslim almama, ürünün geri dönmesi gibi durumlarda ürün iade şartlarına uyuyor ise müşteri gidiş geliş kargo ücretini karşılar ve kalan ücret iade edilir.
İade ürünler firmamız tarafından kontrol edildikten sonra tekrardan sıfır ürün olarak satılabilir olan ürünlerde tarafınıza iade onayı verilecektir.

Geri Ödemeler;

 • Siparişinizin ödeme şekli "Kredi Kartı” ve tercihiniz "Para İadesi” ise; alışveriş yaptığınız kredi kartınıza iadeniz sağlanacaktır.
 • Siparişinizin ödeme şekli "Havale/EFT” ve tercihiniz "Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri iade edilecektir.
 • Tercihiniz "İndirim Kuponu" ise; başka siparişlerde kullanabilmeniz için mailinize iade tutarı kadar indirim kuponu gönderilir.
 • Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir.
 • Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ). Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam etmektedir. Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.
 • Para iade süremiz 14 iş günüdür.


İade İşlemleri


Gelen ürün öncelikle tarafımızca incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
İade işlemi onaylandığında dilerseniz iade bedeli, ürünü kredi kartı ile aldıysanız kart hesabınıza ya da banka hesabınıza havale olarak 14 iş günü içerisinde ödenir, dilerseniz iade bedelini indirim kuponu olarak kullanabilirsiniz.

İlgili Sorular

 

İade talebini nasıl oluşturabilirim?


Müşteri Destek Sayfasından "Ürün İade Talebi"ni seçerek iade talebi oluşturunuz. Oluşturduğunuz destek talebine 24 saat içerisinde izlemeniz gereken prosedür cevap olarak gelecektir. Cevap gelene kadar lütfen ürün gönderimi yapmayınız. Bu şekilde ürününüzün faturası ile birlikte, kargoda hasar görmeyecek şekilde ve tekrar satılabilirliği bozulmayacak şekilde paketleyerek geri gönderebilirsiniz.

Ödemem ne zaman iade edilecek?


İptal/iade talebiniz onaylandıktan sonra 14 iş günü içerisinde sipariş tutarı, hesabınıza ödeme yönteminizle aynı olacak şekilde iade edilmektedir.

Firmalar için ürün iade ederken dikkat etmem gereken konular nedir?


Faturanız kurumsal olarak düzenlendi ise; kurum tarafından kesilen iade faturası ile birlikte göndermeniz gereklidir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. E-fatura mükellefi olan firmaların iade faturalarını sistem üzerinden göndermesi gerekmektedir.


İade işlemini geri alabilir miyim?


İade talebinizi dilerseniz iptal edebilirsiniz. Eğer ürünü iade için gönderip iadeden vazgeçtiyseniz müşteri destek sayfamızda oluşturduğunuz iade talebinize, iadenizi geri çekmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?


Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Fakat dilerseniz indirim kuponu olarak para iadesi talebinde bulunabilirsiniz.
NOT: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 14 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.

Para iadesi yerine başka bir ürün alabilir miyim?


Para iadesi yerine bizden indirim kuponu talep edebilirsiniz. İndirim kuponunu kullanarak dilediğiniz ürünün siparişini verebilirsiniz.

Ürünün paketine zarar verdim, yine de iade edebilir miyim?


Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkânsızlaşması, alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir.

İade edeceğim ürünü nasıl göndermem gerekiyor?


Ürünü kargoya teslim etmeden önce, sağlam bir şekilde paketlediğinizden emin olun. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenli kargolama yoludur.

GENEL:


1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:
8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.
ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
9. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:
10. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Kargo şirketinden teslim alınan mal/hizmetler hakkında Alıcı ile kargo firması arasında hasarlı ürün tutanağı düzenlenmemesi halinde teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Bu konu hakkında tüm sorumluluk Alıcıya ait olacaktır. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

Tıkla İletişime Geç